۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۱ تیر ۱۳۹۶


وبسایت بیگ بنگ – محبوبه معصوم نیا: مکالمه ای هنگام نهار، در دهه ۱۹۵۰ مرحله جدیدی را برای دهه های متمادی در اکتشافات فضایی گشود. فیزیکدان انریکو فرمی، با همکاران خود صحبت هایی داشته است که اهم آنها به این ترتیب خلاصه می شود: ۱-کهکشان بسیار بزرگ و بسیار قدیمی است که صدهامیلیارد ستاره دارد که ممکن است حتی بیشتر از این رقم، سیاره قابل سکونت داشته باشد. ۲-پس می توان نتیجه گرفت که در این زمان، تمدن های زیادی فرصت کافی برای شکوفایی و توسعه را در سراسر کهکشان داشته اند. پس آنها کجا هستند؟

 

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!

 این استدلال ساده و در عین حال قدرتمند، به پارادوکس فرمی معروف است و همچنان بسیاری از ذهن های متفکر را به خود مشغول کرده است. بیگانگان فضایی باید وجود داشته باشند اما هیچ شواهد قانع کننده ای از وجودشان موجود نیست. قرار است در این مقاله ۱۲ دلیل احتمالی برای این سوال به بحث گذاشته شود.

۱-هیچ بیگانه ای وجود ندارد:
این جمله بعید و البته غیر جذاب است آن هم در چنین کهکشانی با صدها میلیارد ستاره و در حدود ۴۰ میلیارد سیاره هم اندازه زمین در مکان های قابل سکونت. اما شاید ما تنها باشیم. به گفته ستاره شناسان، بیش از ۱ تریلیون کهکشان در جهان قابل مشاهده ما وجود دارد، که در فضا و جهات مختلف واقع شده است، چندین برابر این عدد نیز سیاره وجود دارد.(با این اعداد و ارقام به نظر این امر بعید است)

۲-حیات هوشمندی در کنار ما وجود ندارد:
این فرض فقط انسان ها را هوشمند فرض کرده است. شاید حیات وجود داشته باشد اما ممکن است که حیات به سادگی در شکل میکروب و حیوانات ساکت کیهانی وجود داشته باشد.

 

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!


۳–موجودات هوشمند فاقد تکنولوژی پیشرفته هستند:
در حال حاضر اخترشناسان مشتاقانه، رادیوتلسکوپ هایی را برای گوش دادن به آسمان شب تعبیه کرده اند، پس اگر بیگانگان فضایی هیچ سیگنالی منتشر نکنند، هرگز نخواهیم فهمید که آنها وجود دارند.

۴-حیات هوشمند خودتخریب گر است:
این تخریب می تواند در قالب سلاح ها کشتار جمعی، آلودگی سیاره یا بیماری ویروسی تولید شده باشد و یا شاید گونه های هوشمند ماهیتا متمایل به خودکشی داشته باشند که تنها مدت کوتاهی قبل از خروج از دایره حیات، زندگی می کردند.

۵-جهان، مکانی مرده است:
ممکن است در زمان بندی کیهانی، البته در ابعاد میلیاردها سال، زندگی ناپایدار و زود گذر باشد. تنها چیزهایی که برای نابودی یک سیاره زنده نیاز است: سیارک ها، ابرنواخترها، انفجار پرتوگاما یا تابش خورشیدی و … میباشد.

 

 ۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!


۶-فضا بسیار بزرگ است
: کهکشان راه شیری به تنهایی ۱۰۰ هزار سال نوری گستردگی دارد. پس منطقی است که فکر کنیم سیگنال های حیات هوشمند بیگانه با وجود محدودیت سرعت نور، هنوز به ما نرسیده باشند.

۷-ما به اندازه کافی نگشته ایم:
۸۰ سال از عمر رادیو تلسکوپ هایی که به ما امکان رصد بیگانگان فضایی را می دهد می گذرد و ۶۰ سال است که کاوش ها در این زمینه آغاز شده است. این زمان خیلی طولانی نیست!

۸-ما در مکانی درست دنبال آنها نیستیم:
همانگونه که قبلا هم گفته شد جهان بسیار بزرگ است. پس میلیاردها منظقه برای گوش دادن به سیگنال های بیگانگان وجود دارد. اگر در امتداد مکان دقیق تولید سیگنال به آن گوش ندهیم، هیچگاه آن را نخواهیم یافت. همانگونه که اندرو جین در نشریه جهان امروز توضیح داد، مثل این است که سعی کنید با رادیویی ۲۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ کاناله، بدون هیچ اطلاعی از فرکانسی که او می خواهد در آن سیگنال بفرستد؛ با دوستتان صحبت کنید! شاید برای مدت طولانی کانال اشتباهی را انتخاب کرده باشید.

۹-شاید تکنولوژی بیگانگان بسیار پیشرفته باشد:
سیگنال های رادیویی برای ارتباط در زمین امری معمول است اما شاید در جهان دور افتاده دیگر، دانشمندان بیگانه، از روش های ارتباطی پیشرفته تری مانند سیگنال های نوترینو استفاده کنند که هنوز ما قادر به رمز گشایی آنها نیستیم.

 

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!


۱۰-هیچکس چیزی مخابره نمی کند:
در واقع هیچ سیگنالی از سوی بیگانگان ارسال نمی شود و در عوض همگی آنها گوش می دهند. دقیقا مانند آنچه در زمین می گذرد. جدا از تلاش های اندک برای پخش سیگنال های قوی در یک باند از فرکانس های باریک برای ستارگان بالاتر، به سختی می توان گفت که حضور ما در جهان اعلام شده باشد. در حقیقت اگر بیگانگان ِ فضایی رادیو تلسکوپ هایی مشابه آنچه که ما در زمین داریم داشته باشند، پخش تلویزیونی و رادیویی ما تنها تا ۰٫۳ سال نوری قابل ردیابی است. این مقدار حتی در دورترین نقطه خود از منظومه شمسی نیز فراتر نخواهد رفت!

۱۱-زمین عمدا مورد تماس قرار نگرفته است:
ما در زمین سیاست های خاصی برای تماس با افراد غیر بومی داریم. شاید این قانون همانی باشد که در رابطه با ما نیز اتفاق افتاده است. درست مانند فیلم پیشتازان فضا(Star Trek)، ممکن است جوامع پیشرفتۀ فضایی قوانینی اعمال کنند که طبق آنها تماس با جوامعی مجاز است که به درجه قابل توجهی از پیشرفت تکنولوژیک و فرهنگی رسیده باشند.

۱۲-بیگانگان اینجا هستند اما نمی توانیم بفهمیم:
نظریه پردازان توطئه، این توضیح عجیب و بعید را دوست دارند. در حالیکه بعید به نظر می رسد اما ممکن است که سازمان های دولتی حضور بیگانگان را پنهان کنند. هر چند بیشتر به نظر می رسد که آنها میان ما هستند و انسانیت را در پوشش هوشمند و وحشیانه موش های آزمایشگاهی مشاهده می کنند.لینک منبع

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!

۱۲دلیل که نشان می دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم آدم ...

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم ...

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!

هرلحظه، ۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم - جستجو

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم

دلایلی که نشان می دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم! - جوان 98

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!www.bartarinha.ir/fa/news/564569/%DB%B1%DB%B2%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9...مکالمه ای هنگام نهار، در دهه ۱۹۵۰ مرحله جدیدی را برای دهه های متمادی در اکتشافات فضایی گشود.

۱۲دلیل که نشان می دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم آدم ...www.aftabir.com/articles/view/science_education/astronomic/c3...این استدلال ساده و در عین حال قدرتمند, به پارادوکس فرمی معروف است و همچنان بسیاری از ذهن های ...

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم ...forum.negahdl.com/threads/197017۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم! مکالمه ای هنگام نهار، در دهه ۱۹۵۰ مرحله ...

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!www.news-bazar.com/news/646349/...۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!

هرلحظه، ۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!harlahze.com/اخبار-خواندنی/۱۲دلیل-که-نشان...وبسایت بیگ بنگ - محبوبه معصوم نیا: مکالمه ای هنگام نهار، در دهه ۱۹۵۰ مرحله جدیدی را برای دهه ...

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیمwww.hamehchiz.biz/read/16525/۱۲دلیل-که-نشان-می&zwnj...شنبه 24 تير 1396. دسته بندی محصولات. تمام محصولات; نمونه سئوالات پیام نور

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم - جستجوwesria.com/search/...۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم از بین کلیه محتوا، اطلاعات و اخبار ...

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم!sarzaminekhabar.com/news//redirect.php?id=180517۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم! Forward ...

۱۲دلیل که نشان می‌دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیمtabnakbato.ir/fa/news/79236/...کد خبر: ۷۹۲۳۶. تاریخ انتشار: 2017 July 14 - ۲۳ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

دلایلی که نشان می دهد چرا اثری از بیگانگان نیافتیم! - جوان 98www.javan98.com/دلایلی-که-نشان-می-دهد-چرا...قوانینی برای انتخاب شلوار جین; ۵ ویژگی اصلی یک درب خوب چیست؟ دلایلی که نشان می دهد چرا اثری ...


نوشته شده توسط:admin - 1962 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 8
برچسب ها:
دیدگاه ها