همه دارایی های شخصی «اون»

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۰ تیر ۱۳۹۶


مجله همشهری سرنخ – ندا بهجتیان: ثروت خالص کیم جونگ اون بیش از پنج میلیارد دلار تخمین زده شده در حالی که بیش از ۲۴ میلیون نفر از مردم کره شمالی در فقر به سر می برند.

جت شخصی، خاویار وارداتی گرانقیمت، سیگارهای عجیب و غریب و کارهای احمقانه در عرصه سیاسی. این عصاره تمام چیزهایی است که می توان درباره اش گفت؛ کیم جون اون، جوان ترین رهبر کره شمالی است که در سال ۲۰۱۱، در بیست و هشت سالگی پس از مرگ پدرش کیم جونگ ایل، به عنوان رهبر کره شمالی برگزیده شد. او چند روزی است که با آمریکا سر لج افتاده و این احتمال وجود دارد که جنگی را علیه یانکی ها شروع کند. به همین خاطر به سراغ او و زندگی عجیب و غریبش رفته ایم.

۱٫ آخر شکموها

وقتی پای شکم و غذا در میان باشد، او از صرف هیچ هزینه ای صرف نظر نمی کند. به گزارش دیلی میل او یکی از شناخته شده ترین چهره ها برای سفارش بهترین و تازه ترین گوشت ها از دانمارک، خاویار از ایران، خربزه و هندوانه از چین و خوراک های گوشت لذیذ از ژاپن است، این در حالی است که اصلا مشخص نیست چند نفر در اطراف کیم وجود دارند که می تواند از این زندگی شاهانه برخوردار شوند، حتی اطلاع دقیقی از آشپز او نیز در دست نیست.

 

 همه دارایی های شخصی اون!

 

این ولخرجی ها در شرایطی است که مردم کره شمالی با مقدار کمی جیره روزانه صبح خود را به شب می رسانند و در خانواده های پرجمعیت وضعیت به طوری است که غذا حتی به دو وعده نمی رسد یا حتی آن ها را سیر نمی کند. به عنوان مثال در آگوست ۲۰۱۵ برای هر دو نفر در هر روز ۲۴۰ گرم غلات یا حبوبات در نظر گرفته شد. پروتیین ها نیز به صورت تکه های خشک شده گوشت یا ماهی در موقعیت های خاص در اختیار مردم قرار داده می شد که در همان صورت هم عده بسیار زیادی از مردم از سوءتغذیه رنج می بردند یا حتی به این خاطر جان خود را از دست می دادند.

۲٫ کیم جون اون کجا زندگی می کند؟

 

 همه دارایی های شخصی اون!

هیچ پاسخ قطعی ای برای این سوال وجود ندارد،ٍ چرا که او ۱۷ کاخ در سراسر کشور برای زندگی دارد و هرگز مشخص نیست که در حال حاضر در کدام یک مشغول زندگی است. او حتی یک جزیره شخصی هم دارد که زمان دقیق اقامت در آن را هیچ کس نمی داند و این در حالی است که بیشتر مردم کره شمالی در خانه های بسیار محقر و یا خانه هایی آجری قدیمی اجاره ای زندگی می کنند.

۳٫ سیگار منحصر به فرد

 

 همه دارایی های شخصی اون!
بسیاری از میلیاردرها فکر می کنند که استفاده از سیگارهای معمولی به دور از شأن و منزلت شان است، درست مانند کیم جونگ اون، به همین خاطر است که او تنها از نوعی سیگار منحصر به فرد فرانسوی به نام «ایوز سینت لورنت» استفاده می کند که هر پاکت آن ۴۴ دلار قیمت دارد اما علاوه بر قیمت سیگار، هزینه حمل آن ۱۶۵ دلار است.

۴٫ کشتی، جت و قطار شخصی

کشتی تفریحی ۶۰ متری کیم جون اون که البته جزییات آن توسط دوستش دنیس رادمن توصیف شد یک کشتی در حد داستان های افسانه ای و کارتون های دیزنی است.

 

 همه دارایی های شخصی اون!

این کشتی، پرنسس نام دارد و توسط شرکت فندی طراحی شده است، قیمت این کشتی حدود هشت میلیون دلار برآورد می شود. کشتی دارای ۱۰ سوییت مجلل است و علاوه بر این دارای استخر شنا، سالن سینما، جایگاه فرود هلیکوپتر و یک عرشه مناسب برای آفتاب گرفتن است.

جت شخصی اون، ایرفورس اون نام دارد که با لوکس ترین تجهیزات و کریستال های  خاکستری و صندلی های تمام چرم تزیین شده است. این جت در حدود ۱٫۵میلیون دلار ارزش دارد. داشتن جت شخصی برای فردی که مسئولیت اداره یک کشور را برعهده دارد موضوع عجیب و دور از ذهنی نیست اما از همه عجیب تر این است که کیم در کنار تمام کاخ های سلطنتی خود باند فرودگاهی شخصی هم دارد. به این ترتیب او برای رفتن به فرودگان نیازی به تردد شهر ندارد و با برداشتن چند قدم می تواند خود را به جت شخصی اش برساند. کیم برای ساخت هر کدام از این فرودگاه ها صدها هزار دلار پول خرج کرده است.

گفته می شود کیم به غیر از جت و کشتی تفریحی شخصی، قطار شخصی نیز دارد زیرا در کنار برخی از باند فرودگاه های شخصی اش، آثاری از ریل قطار هم دیده شده است.

۵٫ پیست اسکی ۱۱۰ کیلومتری

کیم علاقه بسیار زیادی به ورزش دارد و به همین دلیل، یک پیست اسکی سرپوشیده در منطقه توریستی کره شمالی ساخته که تا به حال ۳۵ میلیون دلار هزینه داشت است. براساس گزارش دیلی میل به نقل از کیم جونگ اون «این ورزشگاه بی عیب و نقص است و از کابین های چوبی برای استراحت ورزشکاران، سونا، رستوران و یک پیست اسکی ۱۱۰ کیلومتری با تپه ها و موانع کاملا استاندارد تشکیل شده است.»

 

 همه دارایی های شخصی اون!
این درحالی است که طبق گزارش ان بی سی، آن ها به جای استفاده از کارگران ماهر، از کودکان، زنان و مردان کم توان برای ساخت این ورزشگاه استفاده می کنند. این کارگران تکه های بزرگ برف را در هوای سرد و گاهی کولاک با تبر خرد کرده و سپس به وسیله چرخ های کوچک به محل ورزشگاه می آورند تا زمین اسکی با برف پوشیده شده و برای تفریح کیم و همراهان میلیاردرش آماده شود. ان بی سی در گزارش خود ادعا کرده بود که بیشتر این کارگران را نوجوانان ۱۱ تا ۱۲ ساله تشکیل می دهند که تمام روزها از صبح تا شب به این کار مشغول هستند.

۶٫ تلفن همراه برای بعضی ها

تقریبا تمام جمعیت کره شمالی از داشتن تلفن همراه منع شده اند و درصد کمی هم که تلفن همراه دارند محدود به استفاده در شرایط خاص هستند، همچنین تلفن مردم عادی به دقیق ترین شکل ممکن شنود می شود اما کیم جونگ اون و تمام اطرافیان قابل اعتمادش اجازه استفاده از تلفن همراه در هر شرایط و هر مکانی را دارند حتی مکان های عمومی و در جلوی چشم مردم.

۷٫ هدایای گران قیمت

در سال ۲۰۰۹، کیم جونگ اون با ری سول جون ازدواج کرد. او برای همسر خود هدایای گرانبهایی خریداری کرده است که از دید خبرنگاران دور نمانده است. او ن یکی از لوکس ترین سینماهای خانگی شخصی را در خانه خود دارد. این سینما گنجایش ۱۰۰۰ نفر را دارد و گفته می شود صندلی های آن به قدری راحت هستند که حتی با ساعت ها نشستن و تماشای فیلم هیچ کس احساس خستگی نخواهدکرد. او بیش از ۲۰ هزار دی وی دی فیلم های اورجینال در آرشیو خود دارد که بسیاری از آن ها، فیلم های نایابی هستند.

 

 همه دارایی های شخصی اون!
البته تنها همسر کیم نیست که از دریافت هدایای گران قیمت لذت می برد. در تحقیقات مشخص شده که در سال ۲۰۱۰ او برای ۱۶۰ نفر از دولتمردان عالی مقام خود نیز اتومبیل مرسدس بنز خریداری کرده بود. در حالی که عده بسیار زیادی از مردم کره شمالی، مبلغ خیلی کمی به عنوان حقوق ماهیانه دریافت کرده و سهمیه غذایشان را هم به شکل جیره بندی می گیرند، بسیاری از افراد دولتی با گرفتن رشوه های زیاد زندگی خوبی را می گذرانند بدون این که سختی نداری را تحمل کنند و حتی کسی متوجه کارهایشان باشد. اخیرا در تحقیقاتی مشخص شده که حقوق کارمند یک کارخانه تولید محصولات غذایی ماهیانه ۱۰ تا ۴۰ دلار است که بسیار ناچیز است.

۸٫ مرسدس های زره پوش

کیم جونگ اون از زیاد شدن جمعیت کشورش هراس دارد. همیشه از این که مردم علیه او شورش کنند می ترسد و این موضوعی نیست که دیگر از کسی پنهان باشد. به همین خاطر او اتومبیل های با سربازان مسلح در سراسر شهر دارد تا امنیت و آرامش را برقرار کنند. اما این خودروها، اتومبیل های معمولی نیستند، اتومبیل های زره پوشی از شرکت مرسدس بنز هستند که صدها هزار دلار قیمت دارند. این درحالی است که اتومبیل ها و موتورسیکلت های برقی حتی در پایتخت هم بسیار کم دیده می شوند و البته در بیرون از پایتخت هم تقریبا دستیابی اهالی به وسایل نقلیه موتوری در حد صفر است. مردم این مناطق باید برای رفت و آمد یا جا به جایی محصولات شان از دوچرخه و ارابه هایی که گاو یا اسب آن ها را می کشد استفاده کنند.

 

همه دارایی های شخصی اون!

۹٫ زمین گلف ارثی

کیم جونگ ایل، پدر کیم جونگ اون، علاقه بسیار زیادی به بازی گلف داشت و اون نیز این علاقه پدر را دنبال کرده است. به دستور او یک زمین گلف در ابعادی که برای مسابقات بین المللی استفاده می شود با هزینه سه میلیون دلار ساخته شد. برای توسعه و بهسازی این زمین گلف و تازه نگه داشتن چمن های آن، سالانه مبلغ ۵۰۰ هزار دلار پرداخت می شود و این هم در حالی است که حتی در پایتخت هم تعداد بسیار کمی از مردم آنقدر خوش شانس هستند که در خانه های خود برق داشته باشند به طوری که در حومه شهر بیشتر مردم هنوز هم مانند صدها سال قبل در زمان تاریک شدن هوا برای روشن کردن خانه هایشان از شمع استفاده می کنند.

۱۰٫ کلکسیون پیانوها

تعداد کسانی که در کره شمالی در خانه های خود پیانو دارند، به اندازه انگشتان دست است اما در چنین وضعیتی «سلطان افراط» کلکسیونی از ۳۶ پیانو دارد که به گفته نشریه تایم بیش از ۶۵ دلار ارزش دارد. هرکدام از این پیانوها بالاترین مدل در نوع خود هستند. در کره شمالی هیچ درآمد اضافه ای برای خوشگذرانی نیست. پول اضافه نیز باید صرف خرید مایحتاج برای خانواده شود زیرا اوضاع مالی در برخی از ماه ها آن قدر خراب می شود که شاید در آن زمان ها نتوان برای خوراک خرید کرد.لینک منبع

همه دارایی های شخصی - اون - javaneirani.com

همه دارایی های شخصی - اون

همه دارایی های شخصی «اون» - econews.com

همه دارایی های شخصی «اون» - bartarinha.ir

همه دارایی های شخصی «اون» - azmani.ir

هرلحظه، همه دارایی های شخصی «اون»

همه دارایی های شخصی «اون»

همه دارایی های شخصی «اون»+عکس | پایگاه خبری ریشه

همه دارایی های شخصی «اون» | پارس دان

همه دارایی های شخصی «اون» | امروز آنلاین

همه دارایی های شخصی - اون - javaneirani.comwww.javaneirani.com/مشاهیر/اخبار-چهره-ها/761330...همه دارایی های شخصی - اون - - مجله همشهری سرنخ - ندا بهجتیان: ثروت خالص کیم جون-دارایی-شخصی

همه دارایی های شخصی - اونwww.javaneiranipress.ir/مشاهیر/.../761330-دارایی-شخصیهمه دارایی های شخصی - اون - - مجله همشهری سرنخ - ندا بهجتیان: ثروت خالص کیم جون-دارایی-شخصی

همه دارایی های شخصی «اون» - econews.comeconews.com/fa/content/686013اقتصاد ایران: ثروت خالص کیم جونگ اون بیش از پنج میلیارد دلار تخمین زده شده در حالی که بیش از ...

همه دارایی های شخصی «اون» - bartarinha.irwww.bartarinha.ir/fa/.../همه-دارایی-های-شخصی-اونثروت خالص کیم جونگ اون بیش از پنج میلیارد دلار تخمین زده شده در حالی که بیش از 24 میلیون نفر ...

همه دارایی های شخصی «اون» - azmani.irazmani.ir/news/136074مجله همشهری سرنخ - ندا بهجتیان: ثروت خالص کیم جونگ اون بیش از پنج میلیارد دلار تخمین زده شده ...

هرلحظه، همه دارایی های شخصی «اون»https://harlahze.com/اخبار-اجتماعی/همه-دارایی...ثروت خالص کیم جونگ اون بیش از پنج میلیارد دلار تخمین زده شده در حالی که بیش از 24 میلیون نفر ...

همه دارایی های شخصی «اون»94.182.146.175/fa/news/.../همه-دارایی-های-شخصی-اونثروت خالص کیم جونگ اون بیش از پنج میلیارد دلار تخمین زده شده در حالی که بیش از 24 میلیون نفر ...

همه دارایی های شخصی «اون»+عکس | پایگاه خبری ریشهwww.rishenews.com/news/38773ثروت خالص کیم جونگ اون بیش از پنج میلیارد دلار تخمین زده شده در حالی که بیش از 24 میلیون نفر ...

همه دارایی های شخصی «اون» | پارس دانwww.parsdown.com/entry/62605تیم فرهنگ و هنر پارس دان همه دارایی های شخصی «اون» مجله همشهری سرنخ - ندا بهجتیان: ثروت خالص ...

همه دارایی های شخصی «اون» | امروز آنلاینwww.emruzonline.com/1396/04/همه-دارایی-های-شخصی-اونثروت خالص کیم جونگ اون بیش از پنج میلیارد دلار تخمین زده شده در حالی که بیش از ۲۴ میلیون نفر ...


نوشته شده توسط:admin - 1960 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 10
برچسب ها:
دیدگاه ها