بهترین فلزیاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند؟

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۴ تیر ۱۳۹۶


متاسفانه دستگاه گنج یاب هدف بسیاری از افراد برای به دست آوردن گنج های زیرخاکی می باشد. اما در اکثر مواقع کاوشگران فلزات بی ارزش را در زمین پیدا می کنند. فلزیاب می تواند در موقعیت یابی فلز در زیر زمین به شما کمک کند. فلزیاب های جدید قابلیت تفکیک داشته و فلز با ارزش را از سایر فلزات بی ارزش تفکیک و قابل تشخیص میکند.

فلزیاب بوسیله یك سر آشكار ساز (كه معمولاً یك سیم پیچ الكتریكی در نزدیكی سطح زمین است) كار می كند. یك میدان مغناطیسی كه بوسیله این سیم پیچ به وجود می آید، در خاك نفوذ می كند، اگر میدان از آهن، فولاد، یا فلزات خاص دیگر عبور كند، یك جریان ضعیف در فلز ایجاد می نماید. این جریان متقابلاً میدان مغناطیسی تولید می كند، كه از همان سیم پیچ یا سیم پیچ دیگری در سر فلزیاب عبور می كند، و سیگنال ضعیفی را در این سیم پیچ ایجاد می كند.

فلزیاب فرکانس پایین

برای کسانی که درمورد فلزیاب پالسی فرکانس پایین اطلاعاتی ندارند این مطلب میتواند خیلی مفید باشد. عموما برای بسیاری از خریداران فلزیاب این سوال پیش می آید که چه فلزیابی مناسب است.معیارهای مختلفی برای یک فلزیاب خوب در نظر گرفته می شود که یکی از مهم ترین آنها فلزیاب پالسی فرکانس پایین بودن آنهاست.

دستگاه های پالسی فرکانس پایین برخلاف سایر سیستم ها دارای عمق نفوذ بیشتری در زمین هستند یعنی در هر خاک و زمینی به راحتی نفوذ میکنند از آن طرف هرچقد فرکانس دستگاه بالاتر باشد این قضیه برعکس می شود.طلایاب ها و گنج یاب های پالسی فرکانس بالا فقط در هوا عملکرد خوبی دارند و در زمین عملکرد آنها فوق العاده ضعیف می شود.اینگونه دستگاه ها در عبور از یک لایه نازک سنگی هم دچار مشکل می شوند.پس باید به این موضوع کامل واقف باشید که تست در هوا همیشه نمی تواند مفید باشد.

دامنه فرکانسی بهترین فلزیاب ها بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ هرتز می باشد یعنی در این بازه در زمین نفوذ دارند.از بازه ۴۰۰ تا ۶۰۰ کنترل دستگاه سخت میشود و در این قسمت همه چیز به نحوه طراحی سازنده سیستم بستگی دارد. از بازه ۶۰۰ به بالاتر دستگاه کاملا حالت نقطه زنی خود را در زمین از دست می دهد.

انواع فلزیاب های مختلفی که باید بشناسید

انواع فلزیاب و طلایاب و شناخت آنها یکی از ملزمات شناخت اینگونه دستگاه های فلزیاب می باشد. شاید برایتان جالب باشد فلزیاب و طلایاب ها انواع مختلفی دارند و بسته به کاربرد به مدل های گوناگونی تقسیم بندی می شوند. هر یک از این سیستم ها در کارهای مخصوص به خود استفاده می شود. تقسیم بندی انواع فلزیاب و طلایاب به شرح زیر می باشد و قیمت فلزیاب معمولا بر اساس عملکردشان می باشد:
فلزیاب TR
این نوع دستگاه های فلزیاب کاربردی خاصی ندارند.فلزیاب های تی آر، تفکیکی ندارند و برای یافتن فلزات بزرگ مانند لوله های آب و رگه های بزرگ فلزی ساخته شده اند.کار کردن با این فلزیاب ها بسیار سخت است و عموما به دلیل خطای بالا از جمله تعیین مکان دقیق فلز، تقاضای بسیار کمی دارند.
متاسفانه در کشورمان به دلیل کمبود اطلاعات خریداران محترم، بسیاری از شرکت ها به تبلیغ و فروش این دستگاهها با برندهای خارجی می پردازند.
فلزیاب ماهواره ای
دستگاهی به اسم فلزیاب ماهواره ای، چیزی جز کلاهبرداری نیست. این فقط یک پروژه تحقیقاتی داخل سازمانی ناسا در سال ۲۰۱۰ و آن هم بصورت GPR و ژئوفیزیک و لایه های مختلف زمین به منظور بخش معدن یابی استفاده می شد و اصلا در زمینه نقطه زنی هیچ کاربردی ندارد.
فلزیاب لیزری
متاسفانه عده ای به اسم وجود گرما در اطراف فلزات قدیمی اقدام به فروش این دستگاه های گرماسنج به اسم فلزیاب کرده اند.غافل اینکه این گرما در عمق زمین قرار دارد نه در سطح زمین و این گرما هم به حدی نیست که سطح زمین را تحت تاثیر خود قرار بدهد.
از این دستگاه ها به عنوان فلزیاب مادون قرمز هم به فروش می رسد. این دستگاه های ترمومتر لیزری هیچ کاربردی در گنج یابی ندارند و فروش آنها در این زمینه کاملا کلاهبرداری می باشد.
فلزیاب دوربینی
دسته ی دیگری از بدترین نوع کلاهبرداری شرکت های فلزیاب، فروش فلزیاب دوربینی می باشد.مثلا عده ای از دوربین ویژه مستند سازی طبیعت که برای زوم بهتر و ضبط صدای با کیفیت دیجیتال اطراف و حیوانات به عنوان دستگاه فلزیاب ام تا ال به افراد نااطلاع میفروشن.
فلزیاب vlf

فلزیاب های vlf اساسا دیجیتالی هستند و دارای مزیت و معایبی هستند.عموما از این دستگاه ها در کنار ساحل دریا برای پیدا کردن اشیاء گم شده افراد استفاده میشود ولی متاسفانه در ایران با این دستگاه ها در بیایان ها به عنوان کاوش استفاده می شود که مهم ترین دلیل آن نداشتن اطلاع خریدار می باشد.

مهم ترین مزیت این دستگاه های فول دیجیتالی، تفکیک ۸۰ درصدی آنها می باشد یعنی برای هر فلزی بوق خاص میزند و روی نمایشگر نام فلز را نمایش می دهد.

فلزیاب های vlf بسیار سبک بوده و دیسک (استاندارد) آن ۲۵ سانت و عمق کاوش واقعی آن از ۱ متر (با هر لوپی) بیشتر تجاوز نمیکند(در عمق یک متر توانایی یافتن فلزی با سطح یک متر در یک متر دارند) و بیشتر به عنوان فلزیاب های تفریحی استفاده می شوند.متاسفانه در کشور ما به اسم اینکه این فلزیاب بیش از ۵ متر میزند از افراد نااطلاع کلاهبرداری میکنند.
فلزیاب GPR

این نوع فلزیاب کاملا شبیه رادار عمل میکنند یعنی موج رادیویی با سرعت ۱۰ تا ۱۰۰۰ مگاهرتز ارسال شده و در عمق به فلز برخورد کرده و برمیگردد و شروع به تشابه سازی میکنند.

این نوع دستگاههای فلزیاب به صورت تصویری هستند و عمق فلز را نشان میدهند. نسبت به سایر فلزیاب ها عمق بیشتری دارند و بیشتر در زمینه مطالعات زمین شناسی استفاده میشوند. در زمین های ساروجی،سنگی و صخره ای میزان عمق آنها به دلیل عدم نفوذ امواج کاهش می یابد و فقط توانایی یافتن فلزات با حجم بسیار بزرگ را دارند. همیشه نتایج آنها درست نیست و بیشتر در زمینه معدن یابی استفاده می شوند.
فلزیاب پالسی
هترین و محبوب ترین نوع فلزیاب های کاوش، فلزیاب های پالسی می باشند.این نوع فلزیاب ها دارای تفکیک می باشند.توجه داشته باشید هیچ یک از فلزیاب های پالسی دنیا میزان عمق هدف را نمایش نمی دهند و عمق آنها به هیچ وجه از ۵ متر(هم فلز جدید و هم فلز قدیم) تجاوز نمیکند و اگر جایی دیدی بیش از ۵ متر زده شده مطمئن باشید دروغ میگویند.

دوستان توجه داشته باشید عده ای از فروشندگان با دلیل یونیزه شدن خاک های اطراف فلز در طی سال های طولانی یا گاز طلا و … از عمق زنی بیش از ۶ یا ۷ متر به بالا صحبت میکنند. مثلا میگویند فلزیاب آنها ۶ متر! برای فلز جدید و برای فلز قدیم ۱۲ متر! میزند.

دستگاهی که گاز طلا و خاک آلوده را بزند یعنی تفکیک فوق العاده ضعیفی دارد.از طرف دیگر شعاع این آلودگی خاک بسیار زیاد بوده و دستگاه شما حالت نقطه زنی خود را از دست می دهد و مدام بوق اشتباه میزند.

امیدوارم پاسخ تعدادی از سوالاتتان را در این بخش پیدا کرده باشید.اگر سوالات بیشتری دارید میتوانید با شماره ۰۹۳۳۶۸۷۲۹۹۸ تماس بگیرید.لینک منبع

بهترین ف یاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند ...

بهترین فلزیاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند ...

بهترین فلزیاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند؟

بهترین فلزیاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند ...

عمق زنی فلزیاب ها و طلایاب ها (بهترین عملکرد را از طلا یاب ...

بهترین فلزیاب ها: 10 فلزیاب خارجی برتر برای طلا کدامند؟

بهترین فلزیاب دنیا - طلایاب ها 09369729056| طلایاب ...

پیشرفته ترین دستگاه های فلزیاب و طلایاب - ایران سرزمین ...

فلزیاب چیست؟ و انواع مختلف فلزیاب با تست زیر خاک ...

چگونه یک فلزیاب بخریم؟ » ارائه دستگاه فلزیاب تصویری | فروش ...

بهترین ف یاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند ...titryab.com/search/...بهترین ف یاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند از بین کلیه محتوا، اطلاعات و اخبار ...

بهترین فلزیاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند ...www.weblogskin.com/planet/?p=42819بهترین فلزیاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند؟ | اطلاعات جامع و مفید از وب سایت های ...

بهترین فلزیاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند؟nadex.ir/news/128333متاسفانه دستگاه گنج یاب هدف بسیاری از افراد برای به دست آوردن گنج های زیرخاکی می باشد.

بهترین فلزیاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند ...titryab.com/data/alamto/711544/...مطلب با عنوان بهترین فلزیاب و طلایاب ها کدامند و چگونه کار می کنند؟ از وبسایتهای مرجع ...

عمق زنی فلزیاب ها و طلایاب ها (بهترین عملکرد را از طلا یاب ...https://alphaelectronic.ir/2017/07/19/راز-عمق-زنی...... کنترل می شود : یکی نوع و ... فلزیاب ها چگونه کار می کنند ... فلزیاب ,بهترین طلایاب ...

بهترین فلزیاب ها: 10 فلزیاب خارجی برتر برای طلا کدامند؟mayadetector.com/بهترین-فلزیاب-طلایاب-خارجیبهترین فلزیاب ها و طلایاب های ... بهترین فلزیاب ها و طلایاب ... سبک می باشند و کار با آن ...

بهترین فلزیاب دنیا - طلایاب ها 09369729056| طلایاب ...https://talayabha.com/the-worlds-best-metal-detectorشرکت طلایاب ها مرجع ارائه بهترین فلزیاب های صوتی و طلایاب های تصویری و انواع گنج یاب و ردیاب ...

پیشرفته ترین دستگاه های فلزیاب و طلایاب - ایران سرزمین ...irantreasure.me/پیشرفته-ترین-دستگاه-های...... و دقیقترین فلزیاب و طلایاب حال ... بهترین و دقیقترین فلزیاب و ... ها چگونه ساخته می ...

فلزیاب چیست؟ و انواع مختلف فلزیاب با تست زیر خاک ...www.felezjoyan.com/فلزیاب-چیست؟-و-انواع-مختلف...... فلزیاب ,فروش بهترین فلزیاب ها طلایاب ها ... فلزیاب چگونه کار می ... می‌کنند و به این ...

چگونه یک فلزیاب بخریم؟ » ارائه دستگاه فلزیاب تصویری | فروش ...https://tiwametaldetector.com/news/چگونه-یک-فلزیاب...فلزیاب چیست و چگونه کار ... دریاچه ها و یا رودخانه زندگی می کنید و می ... فلزیاب و طلایاب ...


نوشته شده توسط:admin - 2028 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 3
برچسب ها:
دیدگاه ها